Rüyada mezar kazmak kazıldığını görmek


Bir mezar kazdığını yahut kazıldığını görmek, bulunduğu yerde ev yaptırmaya, Mazarı örtmek sıhhatli yaşamaya ve uzun ömre, Ölmeden mezara girmek kadın için evlenmeye, erkek için geçici hapse yahut işinde sıkıntıya düşmeye, Mezarlar arasında dolaşarak açıık olan kabirlere girip çıktığını görmek bidat ehli, olumsuz kimselerin evlerine girip çıkmaya yahut hapse girip çıkmaya, Mezarda üzerine toprak örtüldüğünü görmek mala nail olmaya.

Mezarlıkta toprak kazmak çok yaşamaya, Üzeri yeşillik olan mezar, orada yatanın rahmette olduğuna; Mezarlık vaaz ve nasihate, Kuran okumaya, korkmaya, dünyadan ilgisini kesmeye, ölümü hatırlamaya, ağlamaya; bir şeyden korku duyanlar için emniyete, bir korkusu olmayanlar için korkuya; zina yapan kadının evine, Mezarlık ümit ve korkuya, sapıklıktan sonra hidayete.

Müslüman mezarlığı ordu çadırlarına ve savaş hazırlıklarına, İçinde ölü bulunan mecusi mezarlığı haram olan hazineye, ölü yoksa kötü eve yahut adi bir kimseye, Ecnebi mezarlığı gaflete, bidat ehli, şerli ve münafık kimselerin sırlarına vakıf olmaya, Müşrik mezarlığı üzüntü ve kedere, burada kıymetli bir şey bulmak kazanç ve ganimete, Kapristana girip ölülerin kemiklerini çiğnemek bir tecrübe ve imtihandan geçmeye.

Mezarlıkta ölürlerle gülmek ve diğer yakışıksızişleri yapmak fasık ve şerli insanlara yakınlaşmaya, Mezar kazıcısı büyük, muhterem bir zata, Mezarlık evlere ve oralarda oturan her çeşit insana delalet eder.

Rüyada ölünün mezarını kazmak çok hayırlı ve helal rızıklara kavuşulacağına, yaşanacak üzüntüden dolayı sağlık sorunları ile uğraşmak zorunda kalınacağına işaret eder.

Rüyada mezar kazmak attığı her adımın kendisine hayır getireceğine, kazalardan, belalardan korunacağına, iş hayatında atılıma geçeceğine rivayet eder.

Rüyada mezarlık kazmak rüyayı gören kişinin geçim sıkıntısının ortadan kalkacağına, kendisini kötü hisseden ya da zorluk yaşayan arkadaşlarına en gerekli zamanlarda yardım eli uzatacağına rivayet eder.

Rüyada gömülü mezarı kazmak dertlerinin günden güne artacağına, sorunlarının en kısa zamanda çözüm bulacağına, dertlerinin bitip huzura ereceğine rivayet eder.

Rüyada birinin mezar kazdığını görmek kişinin geleceğinin parlak ve aydınlık olacağına, uğradığı zararlardan kurtulmak için alacağı borçlardan bir türlü kurtulamayacağına tabir olunur.

Rüyada ölüye mezar kazmak hedeflerine başarıyla ilerleyeceğine, dualarının ve tövbelerinin kabul olacağına, herkesin dikkatini çekecek, takdirini toplayacak kadar önemli işler yapacağına inanılır.

Rüyada elleriyle mezar kazmak kendisini kötüleyen ve çekemeyen insanlar yüzünden büyük bir sıkıntı çekeceğine, hayat boyu çok sevileceğine yorulmaktadır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.