Rüyada Ölmüş Birini Görmek


Rüyada ölmüş birini görmek nasıl tabir edilir? Rüyada ölü birini canlı bir şekilde görmek ne anlama gelir? Rüyada ölmüş kimseden bir şey almak ya da vermek nasıl yorumlanır? İşte, rüyada önceden ölmüş birini görmenin tabiri…

Rüyada ölmüş bir yakını, tanıdığı vb. bir kişiyi canlı kanlı şekilde görmek ilk etapta korkutucu gelse de rüya tabirlerinde her zaman hayra yorumlanmıştır. Halk irfanının ürünü yaygın bir deyiş vardır, o da; ölünün diri getireceğidir. Bu söze paralel olarak rüyada ölmüş bir kimseyi görmek ayrıca uzaktan, sevilen bir kimsenin geleceğine haber verir. Bu rüyanın diğer yorumları da; dini bаkımdаn еksik оlmаk, уоlсuluğа çıkmаk, evlenmek şeklindedir.

Ölü bir kimseyi görmek; aile, iş ve sosyal hayatta meydana gelecek güzel gelişmelere ve hayırlı haberler alınmasına işaret eder. Rüyada, ölmüş bir yakının,aile bireyinin, görülmesi rüya sahibi için güç, rızk, hayırlı ömür demektir. İşte, rüyada ölü birini görmenin farklı durumlardaki tabiri…

Rüyasında ölmüş anne ya da babasını görmek; kişi daha önce bu ebeveyniyle ilgili kapanmış bir meseleyle tekrar uğraşabilir ya da geçmişte daha önce başlatılmış bir işi bugün devam ettirmek zorunda kalabilir. Bazıları için rüyada ölmüş anne ya da babayı görmek özlem veya nostaljidir. Bu rüyayı gören kişi geçmişteki anılarını tekrar canlandırabilir ya da bazen anne-babadan bugüne kalan bazı miras işlerinin tekrar gündeme gelme ihtimali vardır. Kısacası rüyada anne ya da babasını veya her ikisini de canlı gören kişi için anne ya da babasıyla ilgili bir meselenin tekrar gündeme gelme ihtimali vardır.

Rüyada, ölmüş bir kimseyle konuşmak; uzun zamandır sıkıntı içinde olan rüya sahibi için güzel günlerin habercisidir. İş hayatında geleceği güzel yerlere gelerek hayırlı bir gelecek kuracağına işaret eder. Ölen kimsenin rüya sahibine aslında ölmediğini söylemesi, o kişi için şehitlik makamına ermek şeklinde yorumlanır.

Rüyada ölü kimseyi otururken görmek; Rüyada ölmüş birini otururken görmek; kişinin iş hayatında büyük başarılar elde edeceğine, ayrıca mevki ve makam yönünden yükseleceğine yorumlanır.

Rüyada, ölmüş bir yakına sarılmak, öpmek; ölmüş bir kimseyi canlı bir şekilde görerek yakınlık içinde olmak; rüya sahibinin uzun zamandır sıkıntı içinde olduğuna ve bu sıkıntıları atlatarak refaha ereceğine, ayrıca bolluk, bereket içinde olacağına yorumlanır.

Rüyada ölmüş birinin elini öpmek; rüyada ölmüş bir büyüğün elini öpmek, rüya sahibinin etrafıyla kaynaşamayan çekingen bir yapıya sahip olduğuna ancak, bu saatten sonra sıkıntılarını aşmış olduğuna işaret eder.

Rüyada ölmüş birini beyaz kıyafetler içinde görmek; rüya sahibinin çok istediği hayalini kurduğu bir işte hedefine ulaşmasına, güzel günlerin geleceğine ve hayırlı bir kimseyle dünya evine gireceğine işaret eder.

Rüyada ölmüş kimseyi güzel bir şekilde görmek; ölen kimsenin yerinde huzurlu olduğuna işaret ederken; ölü kişi eğer tanıdık biri değilse bu rüya sahibinin dünya ve ahiret saadetine erişmesine, bazen de uzun ömre ve hayırlı amele yorumlanır.

Rüyada ölmüş kişiyi mezarda görmek; iş hayatında yapılan hatalara ve bu hataları düzeltmek için yapılan mücadeleye yorumlanır. Görülen bu rüya rüya sahibinin iş hayatında yaptığı düşüncesiz hatalar ve ani kararlar şeklinde yorulur.

Rüyada ölmüş kimseyi kefenler içinde görmek; hayra yorulmaz. Rüya sahibi için sıkıntılı günlerin geleceğine ve aile, iş hayatında ayrılıklara giden problemler yaşayacağına yorulur.

Rüyada ölmüş kişinin güldüğünü görmek; rüya sahibinin her adımını hayır için ve Allah rızası için attığının işaretidir.

Rüyada ölmüş birinin ağladığını görmek; rüya sahibinin yakın zaman da çok hayırlı bir haber alacağı maddi sıkıntılarının son bulup bolluğa ereceğine, çok mutlu bir haber alıp gözyaşlarına boğulacağına yorumlanır.

Rüyada ölmüş kimsenin şikayet etmesi; kişinin sıkıntı içinde olduğuna ve dua beklediğine işaret eder. Rüya sahibi o kimse adına dua etmeli ve Allah’tan kişinin affını talep etmelidir.

Rüyada ölü birini siyah ve çirkin elbiselerde görmek; o kişinin çоk üzüntülü оlduğunu vе аzаp çеktiğinе işarettir.

Rüyada ölmüş kimsenin bir haber vermesi; rüya sahibine verilen bu haberin doğru çıkacağına işaret eder. Eğer haber iyiyse iyi, kötüyse kötü gelişmelere yorulur.

Rüyada ölü bir kimse tarafından azarlanmak; rüya sahibinin yaptığı yanlışlardan dönmesi için bir ikazdır. Bu rüyayı gören kimse yanlışından dönerek, kendine çeki düzen vermelidir.

Rüyada ölmüş bir kimse için ağlamak; rahmete ve merhamete, kişinin temiz kalbine, yakın zamanda mutluluk içinde bulunmaya, kendisine ulaşacak müjdelere, sevindirici olaylara, işinin gücünün rast gitmesine, toplum içinde iyi bir ada sahip olmasına işaret eder.

Rüyada ölü kimseden bir şey almak; bu yemek vs. herhangi bir şey olabilir, rüya sahibinin hiç beklemediği anda güzel nimetlerle mükafatlanacağına işaret eder.

Rüyada ölmüş kimseye bir şey vermek; o kişinin ahirette güzel bir dereceye sahip olduğuna ve kendisine birçok nimet ulaştığına yorumlanmaktadır.

Rüyada ölü kimseye yemek veren kişi, gerçek hayatta da yardıma muhtaç kişilere yardım eder. Rüyada ölü birine su vermek, o kişinin ahirette güzel bir dereceye sahip olduğuna ve kendisine birçok nimet ulaştığına yorumlanmaktadır.

Ancak rüyada ölü kişiye para vermek hayra yorulmaz; bu rüya, rüya sahibinin bilmeden bazı hatalar yaptığına ve günah işlediğine işaret eder. Rüyada ölmüş kimseye bir şey vermenin psikolojik tabiri, rüya sahibinin o kişiye duyduğu özlemdir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.