Rüyada Saklanmak Görmek


Rüyada saklanmak  saklandığı şey üst kısmına işaret eder . Bundan dolayı kendisinin bir dağda saklandığını, görmek , kadri kıymeti durumda olan bir kimseye saygı ve dayanmakla tabir edilir .

Rüyada Saklanmak arkadan iş çevirmek ve bazı şeylerin üzerini kapamaya çalışmak şeklinde de tabir edilir.

Kirmani demiştir ki: Uykusunda bilmediği bir sebeple kaçtığını gören,bir kimse tövbe etmeye muvaffak olur. Ne yüzden kaçtığını ve saklandığını bilen,bir kimse ise korktuğu şeyden kurtulur.

Ibn-i Sirin diyor ki: Rüyasında bir hayvandan ya da bir adamdan kaçtığını gören; korkularından kurtulur. Emniyete kavuşur. Muzaffer olur.Bazı tabirciler bu rüyayı; üzüntüyle, bir kısmıda bir emri yerine getirmemekle yorumlamışlardır.
Rüyada saklandığını gören kişi kendine has kişiliği olan kimsedir ve toplumda farklı olarak görülür. Değişik ve kimseye benzemeyen tavırları ile renkli kişiliği ile kah alay konusu olur, kah dışlanır, horlanır, kah sevimli bulunur. Bu kişi hayatta ne kadar garip şey varsa yapar. Rüyada saklanmak böyle tuhaf kişiye ve onun uğraştığı tuhaf işlere işaret eder.

Rüyasında Birinden Saklanmak:

Rüyasında bir kişiden saklandığını görmek rüyanın tam tersi şekilde tabir edilir. Rüya sahibi kötülüklerden ve kötü kişilerden uzak olacak anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda hak yolunu terk etmiş, onun buyruklarına karşı gelmiş bir kişinin hak yoluna dönmesine de işaret eder.

Rüyada Gizlenmek:

Rüyada gizlenmek, rüyanın durumuna göre değişir. Rüya sahibi bir mekana girip gizlendiğini görse sağlık ve sıhhat bulur, evlat sahibi olur. Rüya sahibi açık alanda gizlenmek için ve güvenli bir yer bulmak için yer ararsa çok güçlü, kuvvetli birinin gölgesinden bile faydalanmaya razı geleceğine yorumlanır.

Rüyada Korkmak:

Korku ile tabir edildiği gibi genelde musibetlere neden olacak kişilere işaret eder. Rüya sahibi yok yere başını derde sokacak anlamına ve kişilere bulaşacak, evinden barkından olacak, parasını kaptıracağına işaret eder.
Rüyada korktuğunu gören,bir kimse tüm kötü huylarından ve kendisini huzursuz eden düşüncelerden arınacak, ruhunda esenlik ve hafiflik hissedecek diye yorumlanır.

Rüya sahibi, artık huzura ve rahata erecek, şüphelerinden, kuşkularından, korkularından ve gereksiz kuruntularından da kurtulacağına yorumlanır.

Rüyada korkup kaçmak:

Rüyada saklandığını ve yüzünü gizlediğini gören kişinin bir kızı doğar . Yahut birinden korkar ve kaçar .

Ebu Said El – Vaize göre; bir odada gizlenerek herkesten yüzünü sakladığını görmek , felakete düşmekten korkarak kaçmaya ve gizlenmeye işaret
eder . Bir baska rivayete göre de: Bir eve girip saklandığını gören bir kimse , taziye edilir . Bir kimse rüyada saklanırsa eğer bir kız çocuğu olacağına yorumlanır .

Bir ağaca dayanarak saklandığını gören , alim bir kimseye meyleder . Rüyayı görenin hanımı gebe ise bir kız çocuğu dünyaya gelir . Bazen de saklanmak , ayrılığa ve berbat amelleri söylemeye işaret eder .

Sürpriz olacak ve hiç beklenmeyen güzel bir gelişmelere işaret eder. Bu vesileyle de rüya sahibinin yüzünün gülmesi anlamına da gelir. Rüya sahibi tamamen unutacağı kadar bağını kopardığı bir yerden ya da bir kişiden fayda görecektir.
Rüyanızda gizlendiğinizi veya yüzünüzü Gizlediğinizi görmeniz; bir kızınızın olacağına yada birinden korkup Kaçacağınıza da işaret eder. Ebu Saîd el-Vâiz’in yorumuna göre: Rüyanızda bir odada gizlenerek herkesten yüzünüzü sakladığınızı görmeniz; felakete maruz kalmaktan korkarak, kaçmaya ve gizlenmeye yorumlanır


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.