Rüyada Şehit Görmek


Rüyada şehit görmek, insanın yaşadığı toplum içindeki seçkinlik ve saygınlığının artacağına, tanıyan insanlar tarafından da daha çok saygı ve sevgi göreceğine rivayet. Rüyada şehit olduğunu gören, rüya sahibi, işinde de en üst mertebeye yükselmesinin işaretçisidir.

Kişi rüyasında şehit olmuş birinin, yaşıyor olarak görürse, rüya sahibinin, Allah’ ın sevgili kullarından olduğuna, Allah katında muhterem biri olduğuna tabir edilir.  Rüyada şehit görmek, kişinin hayatın yolunda gideceğine, işlerinin ve sağlığının da iyi olacağının işaretidir. Rüyasında yurdu için şehit düştüğünü gören kişi, hak dünyada rabbin huzurunda da saygın biri olarak duracağına yorumlanır..

şehit

Rüyada Şehit Cenazesine Gitmek

Bir kişinin rüyada şehit cenazesine gitmesi sevdikleri insanlar ile uzun ve mutlu bir ömür geçirmeye delalet etmektedir. Bu rüyayı gören kişiler inşallah özel hayatlarındaki tüm sorunları çözecekler ve maddi bakımdan da rahat bir yaşam sürdüreceklerdir.

Rüyada şehit cenazesine gittiğini görmek aynı zamanda kişinin mutlu olmasına vesile olacak güzel bir olay yaşamak manasında da tabir edilmiştir.

Rüyada Şehitler Mezarlığı Görmek

Kişinin rüyasında şehitler mezarlığı görmesi sıkıntıların bitmesi manasına gelir. Zor durumda kalan kişinin rüyasında şehitler mezarlığı görmesi rahata ereceğine işaret sayılmaktadır.

Bu rüyada görülen şehitler mezarlığı kişinin mutlu bir şekilde geçireceği hayatını simgelemektedir.

Rüyada kişinin şehitler mezarlığını bakımsız ve yıkılmış görmesi ise yapacağı ciddi hatalar nedenle kendisine zarar vermesi biçiminde tabir edilir. Bu rüyayı gören kişilerin yapacakları işlerde doğru kararlar vermeleri yerinde olacaktır.

Rüyada Meşhur Bir Şehit Görmek

Tüm toplumun tanıdığı ve tarihe mal olmuş meşhur bir şehidi rüyasında görmek doğru yolu bulmak manasında tabir edilir.

Rüya sahibinin zararlı alışkanlıkları terk etmesi, nefsine söz geçirebilmesi, ibadetlerini aksatmadan yapabilmesi ve günlük yaşamda üzerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirmesi demektir. Yani bu rüya kişinin olumlu davranışlar sergileyerek hayatına yön vermesi manasındadır.

Rüyada Şehit Mezarı Görmek

Rüyada şehit mezarı görmek, her türlü sıkıntı ve kederden kurtulmaya, müjdeli bir haber almaya ve manevi olarak kuvvetlenmeye işaret eder.

Şehit Asker Görmek

Rüyada şehit asker görmek, şehitleri kanları akarken görmek halkın böyle bir durumda hiçbir şeyden geri kalmayacaklarına, feyiz ve bereket olacağına, din kuvvetine, düşmana karşı zafer kazanılacağına işarettir.

Şehitle Konuşmak

Rüyada şehitle konuşmak, bir veya bir çok şehitlerle konuşup görüşmek dünya için hayır ve ahret için de müjdedir. Rüyada şehitlerle konuştuğunu görmek, dünyevi ve uhrevi yönden müjdeye işarettir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.