Rüyada Silah Görmek


Rüyada silah gören birisi olumsuz bir durum olabileceği düşüncesiyle bu durumu araştıracaktır. Silah her zaman tehlikeli ve kötü bir durum olarak bilindiğinden rüyayı gören kişi de bu olumsuzluktan etkileneceğini düşünür ve rüyasının etkisinde kalır. Peki rüyada silah görmek ne demektir?

Rüyada Silah Görmek

Korkulanın aksine rüyada silah görmek genel olarak olumlu bir rüya olarak kabul edilir. Rüyada görülen silah güç, zafer, başarı ve makamı simgeler. Yani rüyanızda silah sahibi sizseniz, üzerinizde silah varsa gelecek size bu saydığımız hayırlara ulaşacağınız anlamına gelebilir.

Silahla ilişkilendirilen diğer şeylerse bir şeylerden kurtulma ve güven duygusudur. Bu açıdan gerçek hayat ile paralel bir hissiyat vardır. Silahın kişi tehlikelerden kurtaracağına ve kişiyi güvende tutacağına inanılır.

Rüyada Oyuncak Silah Görmek

Rüyada oyuncak silah görmek, hiçbir gerçekliği olmayan kuruntular yüzünden hayatını huzursuz bir hale getiren rüya sahibinin yersiz endişeleri nedeniyle sevdiklerine karşı da kuşkulu yaklaşımlar göstereceğini, bu kişilerle arasında yaşanacak gerginliklerden ötürü üzüntü duyacağını ifade eder. Küçük ayrıntılarda boğularak olayların bütününü ve gerçekleri gözden kaçırmak demektir.

Öte yandan oyuncak silah gören kişilerin iş yaşantılarındaki risklerle mücadele etmekte zorlanacakları bir dönemin de ifadesidir. Genel olarak ciddi sorunlar yaşanmayacağını ancak rüya sahibinin bugünlerde geleceğe yönelik kaygılarında artış olması bakımından hatalı kararlar alabileceğinin altını çizer. Tanımadığı birinin elinde oyuncak silah görüp korkmak, bilgi sahibi olunmayan bir alana giriş yapmak ve bu alanda başarılı olmak için çabalarken fazlasıyla yorulmak demektir.

Rüyada Silahla Vurulmak

Rüya sahibinin, kötü bir kişiden gelebilecek bir kötülüğe karşı bazı önlemler alınacağına, bu önlemler sayesinde iyi bir işe sahip olunacağına, tecrübe sahibi bir kişinin uzun zamandan beri düşündüğü bir proje için destek verileceğine, çok sorunlu bir durumun ortadan kaldırılacağına, kardeşler arasındaki sürtüşmelerin ve tartışmaların son bulacağına ve zararlı bir alışkanlığın terkedileceğine rivayet edilir. Rüyada silahla uzaktan vurulmak, uzak bir yerden gelecek bir haberle bir işin uzun vadede son bulacağına, çekilen bir çilenin maddi olarak büyük bir zarar verdikten sonra sona ereceğine ve sosyal hayatta sevilen bir kişi ile yola çıkılacağına işarettir. Parasal bir kazanç elde edileceğine yorumlanır.

Rüyada Silah Sesi Duymak

İş dünyasında uzun yıllar boyunca kimsenin sahip olamayacağı kadar büyük bir şöhrete sahip olunacağına, bu şöhret sayesinde birçok kişiye yardım edileceğine, sorunların bu sayede aşılacağına, yeni bir iş için başvuru yapılacağına, sevilerek yapılan bir işin daha iyi bir hale hale getirileceğine ve aşılan engellerin ardından çok beğenilen ve sevilen bir projenin sahibi olunacağına tabir edilir. Güzel bir ilişkiye başlanacağına ve sonunda mutlu olunacağına yorulur. Rüyada silah sesi duymak ve yere yatmak, cesaret gerektiren bir işe girileceği, bu işte çok yol katedileceği, problem yaratan bir kişinin haneden uzaklaştırılacağı, gerekli adımların atılmasının ardından çok hayır getirecek bir çalışma ortaya konulacağı ve aydınlık bir döneme girileceği anlamına gelir.

Rüyada Silah Görmek Ateş Etmek

Kişinin kendisine yeni bir şans getirecek bir kişi ile tanışacağına, bu kişi ile konuşup bazı konularda ortaklık kuracağına, gireceği bir proje sayesinde yüklü miktarda kazanç elde edeceğine, kendisine yeni bir ev ve bu evin içine yeni eşyalar alacağına, sağlıklı bir kişi olmak için hem beslenmesine dikkat edeceğine hem spor yapacağına ve rahat bir hayata sahip olunacağına delalettir. Bolluk içinde bir döneme girilecektir. Rüyada silah görmek satın almak, büyük bir ün kazandıracak bir projeye ortak olunacağına, kayıtsız kalınamayacak kadar iyi ve kazançlı bir teklif alınacağına, tartışmaların sona ereceğine, iş hayatında çok kişiye yarar getirecek bir adım atılacağına, kıskançlık yapan bir kişi ile tartışılacağına ve arkadaşla arkadaşlık ilişkisinin koparılacağına, akrabayla araya mesafe konulacağına delalettir.

Rüyada Silah Patladığını Görmek

Geçmiş bir zamanda yaşanan bir tatsızlığın tekrar başlaması için uğraş veren bir kişinin, yaptığı hatayı anlaması için bazı uyarılarda bulunulacağına, ardından işle ilgili olarak kurulan hayallerin gerçeğe dönüştürüleceğine,  yakın bir akrabanın vesile olduğu bir arkadaşlığın evlilikle sonlanacağına ve bol kazançlı bir mevkiye terfi alınacağına ve iş dünyasının önde gelen kişilerinden biri olunacağına işaret eder. Rüyada silah patladığını ve birinin düştüğünü görmek, gereksiz bir kıskançlık yüzünden sevilen bir kişi ile ters düşüleceğine, bir sponsor bulunması ile çok istenen  bir projenin hayata geçirileceğine, zor zamanların ve problemlerin geride kalacağına rivayet edilir. Sorunlar çözüme ulaşacaktır.

Rüyada Silah Hediye Edilmesi

Kişi, kendisini çok iyi bir işin başına getirecek bir yola çıkacak, bilgisi ve eğitimi sayesinde çok büyük bir zenginliğe ulaşacak, yeni bir eve çıkacak, hayalini kurduğu şeylere kısa süre içinde ulaşacak, halkın çok sevdiği ve değer verdiği bir kişi olacak, mutluluk ve huzur dolu bir eve sahip olacak ve hayırlı bir evlada sahip olacak demektir. İş hayatına mani olabilecek bir karardan dönüleceğine işarettir.

Rüyada silah hediye edilmesi ve kaybolması, kısa süreli birçok seyahate çıkılacağına, bu seyahatlerden ötürü bazı işler bağlanacağına, zenginliğe giden yolda karşılaşılacak engellerin bu şekilde aşılacağına ve kararsızlık yüzünden girilen bir işte zarara uğranacağına yorulur. Kısa vadede çok büyük başarılara imza atılacağına, sağlık sorunlarının tedavi edileceğine, güllük gülistanlık bir hayata kavuşulacağına ve hayır getirecek bir kişinin haneye geleceğine rivayet edilir.

Rüyada Silah Görmenin Psikolojik Yorumu

Çoğumuz için silah işlevi nedeniyle ürkütücü bir objedir. Ama silah bir de güvende olmayı ifade eder. Bu nedenle rüyada silah gören bireyin kendini savunmasız ve pek de iyi hissetmediği bir duygu hali içinde olduğu ve psikolojik olarak kendini güçsüz hissettiği anlamına gelir. Hatta korunma ihtiyacı içinde olduğunu da ifade eder. Bu savunmasızlık duygusu yalnızlığın bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Bu rüya bireyin ailesinden uzakta olduğu ya da sevgilisinden veya eşinden ayrıldığı bir süreçte olduğunu bize düşündürebilir ve eğer öngörümüz doğruysa kendini böylesine zayıf ve çaresiz hissederek emniyetini düşünmesi son derece doğal bir içgüdüdür.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.