Rüyada Yangın görmek


Rüyada yangın görmek ne anlama gelir, neye işarettir? İslami ve dini kaynaklardan yorumu. Alimlerin esrarlı tabirleri ile rüyanızın ilmi manasını okuyun.

Rüyada Yangın Görmenin Anlamı

Rüyada yangın görmenin birçok anlamı bulunmaktadır ve kişi için uyarıcı bir nitelik taşımaktadır. Rüyada yangın gören bir kimsenin hayatında dikkatli olması gereken konular olduğuna işaret edilmektedir. Rüya sahibinin başına birtakım işler geleceğine ancak en az hasar ile atlatılacağına dair yorumlar da mevcuttur. Rüyada yangın görmek hem hayra hem de şerre işaret etmektedir.

yangın

İmam Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada yangın gören bir kimsenin yakın bir zaman içinde bir haber alacağına tabir edilir. Rüyada görülen yangın ile kişi hayatını değiştirecek bir karar almak zorunda kalacaktır ve hayatı iyi anlamda değişecektir. Ancak İmam Nablusi’ye göre yangın rüyası aynı zamanda hastalık habercisi olarak da yorumlanmaktadır.

Rüyada birinin yandığını görmek; o kişinin malının azalacağına delalet etmektedir.

Rüyada yangın alevi görmek; rüya sahibinin bazı hastalıklar geçireceğine ve sorunlar yaşayacağına delalet eder.

Rüyada yangın çıktığını görmek ve söndürmek; iyi ve hayırlı olan rüyalardan biridir. Rüyada yangını söndürdüğünü görmek kişinin kısmetinin açılacağına ve şanslı bir döneme gireceğine işaret eder.

Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Fitne, fesat, pişmanlık, kötü söz, idarecinin zulmü, emele nail olamamak, tedbirsizlik, azap, ceza, hükmün infazı, ilim, hikmet, hidayet, korku, endişe, bela, veba, haram mal, rızk, hayır, menfaat, rahat, geçim, yüksek mertebe, şevket, kudret, nasihat ve emniyet.

 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.