Sararmış Yastıkları Beyazlatmanın En Kolay Yolu


Sararmış yastıkları beyazlatma,kirli yastıklar nasıl temizlenir,Yastıkları beyazlatmanın kolay yolu nedir gibi sorularınıza umarım bu yazımızda bir cevap bulabilirsiniz. pratik ve kolay yöntemlerle sararmış yastıkları yeni alınmış yastıklar gibi kullanabilirsiniz.

Yastıklar, toz ve terden arındırmak için ara sıra evinizde kullandığınız diğer tekstil eşyalarınız yada giysileriniz gibi temizlenmelidir. Vücudunuzdaki doğal yağlar zamanla yastığınızın içine sızacaktır. Bununla birlikte, bu renksiz ve sararmış yastıklarda uyumak çok çekici olmadığı gibi yastık içerisine parazit ve mite denilen mikroskopik canlılarda yerleşecektir.

Yeni yastıklar almak daha kolay görünse de, yastık kılıfı ve minderleri temizlemek o kadar da zor değildir.

Temiz ve taze kokan bir yastık üzerinde yatmak hep güzel olmaz mı?. Size vereceğim temizleme formülü ile kullandığınız sararmış yastıklarınızı her seferinde tekrar bembeyaz ve mis gibi kokan yastıklar olarak kullanabileceksiniz.

Sararmış Yastıkları Beyazlatma İçin Kullanılan Malzemeler

  • 1 fincan sıvı bulaşık deterjanı
  • 1 su bardağı Çamaşır sodası ( Boraks da olabilir)
  • 1 fincan beyaz sirke
  • Bir miktar normal çamaşır deterjanı

Önce bu malzemeleri bir karıştırma kabına koyun. Sonra bunları 3 Su bardağı sıcak su ile karıştırın. Çamaşır makinenizde suda bekletme özelliği varsa Bu karışımı çamaşır makinesine koyun ve yarım saat bekletme ayarına getirin.

Bu özellik yoksa dışarıda bir geniş kap içerisinde sıcak su ilave ederek bu karışım içerisinde yarım saat kadar bekletin.yarım saat kadar sonra normal yıkama ayarında yastıkları yıkayın.. Daha sonra kurutucuda kurutun yada güneşli bir yerde kurumasını sağlayın. yastıklarınızın tamamen kuruduğuna emin olun çünkü; nemli kalan yastıkların içerisinde bakteriler çoğalabilir.

Artık hoş ve mis kokulu yastıklarınızı tekrar ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.