Satış Ortaklığı Nedir? Satış Ortaklığı İle Nasıl Para Kazanılır?


Satış ortaklığı, internet ve teknoloji geliştikçe en önemli ticaret aracı olma yolunda çok önemli bir yol kat ediyor. Öyle ki günümüzde bütün firmalar internet üzerindeki reklam payını arttırarak aynı anda farklı yerlerdeki milyonlarca insana ulaşmak istiyorlar. İşte burada kullanıcılara ulaşma kısmında ise kullanıcılara önemli görevlerin verildiği ve internet üzerinden para kazanmanın en ciddi yolu olan satış ortaklığı sistemini sizler için bu yazımızda anlatarak sizleri satış ortaklığı hakkında bilgilendirmeye çalışacağız.

Satış ortaklığı(Affiliate Marketing) temel olarak işletmelerin ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmanızı ve bunun karşılığı olarak size ödeme yapması anlamına gelmektedir. Yani basitçe siz herhangi bir firmanın satış ortaklığı programına katılırsanız ve ürünlerinin tanıtımını yaparsanız, alıcılar da bu siteden almak istediğine sizin aracılığınız ile ulaşırsa siz bu alışverişten belli bir oranda para kazanırsınız. Örneğin siz bir firmanın satış programına katıldınız ve prim ile çalışıyorsunuz. Eğer sizin aracılığınız ile birisi siteye girer ve alışveriş yaparsa yaptığı alışveriş tutarının ’u anında hesabınıza aktarılacaktır.

Anlattığımız üzere affiliate marketing veya Türkçesi ile satış ortaklığı, internet üzerinden para kazanmanın en hızlı ve en masrafsız yoludur. Çünkü bu sistemde herhangi bir ürün almak veya imal etmek zorunda değilsiniz. Siz sadece bir şekilde alıcı ve satıcı arasındaki bağlantıyı kurarak alışverişe kapı açmak zorundasınız ve bu satış sonrasında ise kendi komisyonunuzu alırsınız.

Satış ortaklığı veya affiliate marketing ile nasıl para kazanılır?

para

Yukarıda anlattığımız sistemde para kazanmak oldukça kolaydır ama biraz emek ister. İnternetten para kazanmak için bir affiliate programına katıldığınızda ve satacağınız ürünleri seçince firmalar size ürünleriniz için bir kod verirler. Affiliate programlarının çoğunda hazır linkler, bannerlar ve diğer reklam araçlarından sizlere verirler. Sizin yapacağınız tek şey bu firmalar tarafından verilen kodu kopyalamak ve ziyaretçi trafiğini sağlamak için kendi internet sitenize, sosyal medya hesabınıza veya size ait olan internet üzerindeki tüm mecralara yerleştirmektir. Kodu koyduğunuz mecrayı ziyaret eden ziyaretçiler, sizin gerek sosyal medyada gerek de internette paylaştığınız bu linki tıkladığında ürünün bulunduğu internet sitesine yönlendirilecek ve sizin satışına ortak olduğunuz ürün veya hizmeti aldığında anında komisyonunuz hesabınıza yatacaktır. Bu satışlardaki performansınız firmalar tarafından affiliate kimliğiniz ve kullandıkları yazılımları sayesinde sürekli izlenecektir.

Elbette komisyon alabilmek için sürekli olarak ürün satışı yapmak zorunda değilsiniz. Farklı yöntemlerle de satış ortaklığından iyi paralar kazanabilirsiniz.

Bu yöntemlerden ilki tıklama başına ödeme seçeneğidir. Bu yöntemde satış yapılan siteye ne kadar adam yönlendirir ve siteye girmelerini sağlarsanız o kadar para kazanırsınız.

İkinci yöntemimiz ise yönlendirme başına ödemedir. Satış yapılan siteye girenler bilgilerini paylaşırsa paylaşma başına para kazanırsınız.

Üçüncü yöntemimiz ise satış ortaklığı sistemine başka insanları kazandırmaktır. Network Marketing olarak adlandırılan bu yöntem en çok para getiren ve sizin para kazanmanızı sağlayacak internetten para kazanma yöntemlerinin en iyilerinden birisidir. Eğer satış ortaklığı yaptığınız sisteme referansınızla ne kadar çok üye kazandırırsanız onların satışları üzerinden belli komisyonlar alırsınız ve sizin yaptığınız işin yanı sıra onlardan gelen para ile hızla internet üzerinden para kazanabilir ve kazandırabilirsiniz.

Ancak bu yöntemde gerek inançlarınız gereği gerekse yaşantınız gereği neyin reklamını yaptığınıza son derece dikkat etmelisiniz. Çünkü inancınıza ve yaşantınıza uymayan bir reklamı yapmak zorunda kalabilirsiniz. Yani örnek verecek olursa alkolün zararlarını bilen ve alkol kullanmayan bir kişinin herhalde bunların reklamını yapması ne inancına uyar ne de etik ilkeler kapsamında değerledirilebilir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.