Sivilce lekelerinden kurtulma yolları


Sivilce lekeleri bir çok kişinin kabusu olmuş durumda. Aslında doğada her şeyin olduğu gibi sivilce lekeleri sorunu için de çözüm yöntemleri var. Bu yazıda sivilce lekelerinden doğal yöntemler ile nasıl kurtulabileceğinizi anlatan bir tarif vereceğiz. Üstelik bu tarif doğal olduğu gibi yapılışı da çok kolay.

Bu yöntem sayesinde günde sadece yarım saatinizi ayırarak sivilce lekelerinize elveda diyebilirsiniz.

Malzemeler

1 yemek kaşığı doğal gül suyu ( Gül suyunun doğal olması gerekmektedir aksi takdirde bu karışımın hiç bir faydası olmaz )

1 yemek kaşığı elma sirkesi

1 yemek kaşığı limon suyu ( Limon suyu yeni sıkılmış olmalıdır )

Yapılışı ve uygulanışı

sivilce

Gül suyu, elma sirkesi ve limon suyunu belirtilen ölçülerde bir kase içerisine koyarak karıştırmalıyız. Sivilce lekerinden kurtulmak için uygulayacağımız maske bu kadar basit. Bu karışımın uygulanmasında dikkat edilmesi gereken nokta ise her gün taze ​olarak bu karışımın hazırlanması gerektiğidir. Malzemeleri 2 katı yaparak ertesi günde kullanmayı düşünüyorsanız malesef bu karışım sivilce lekelerinize etki etmeyecektir. Bu karışımı hazırladıktan sonra yüzümüzü su ile iyice yıkamalıyız ve yüzümüzü kuruladıktan sonra elde ettiğimiz karışımı yüzümüze özellikle sivilce lekelerinin üzerine sürmeliyiz. Karışımı yüzümüzde yarım saat beklettikten sonra soğuk su ile durulamalıyız. Bu karışımı her gün uygulayarak bir hafta kadar bir süre sonra etkisini görmeye başlayacaksınız.

Dikkat edilmesi gerekenler

Sivilce lekelerinden kurtulduktan sonra bir daha oluşmaması için bazı tedbirler almanız gerekmektedir. Yüzünüz de sivilce çıktığı zaman fazla güneşte durmamaya özen göstermelisiniz. Eğer dışarı çıkmanız gerekiyorsa mutlaka güneş kremi sürmelisiniz. Çünkü güneş sivilcelerinizin leke oluşturmasını kolaylaştıran bir faktördür. Düzenli beslenmekte sivilce ve sivilce lekeleri oluşmasını önlemektedir. Özellikle c vitamini olan besinler tüketmek gerekmektedir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.