Songül Karlı Kimdir?


Songül Karlı 15 Eylül 1973 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Tokat nüfusuna kayıtlı olan sanatçı’nın asıl adı Songül Kargu‘dur.

İlk albümü olan “Derman sendedir” ile 1991 yılında müzik piyasasına girdi. Çıkardığı bu ilk albümle türküseverlerin gönlünde tath kurdu. Sesi ve tarzı ile oldukça beğenilen sanatçı 1992 yılında duygu müzikten “böyle olurmu” adlı albümü, 1993 yılında ise “oralıyım ben” adlı albümünü yaptı.

1994 yılında prestij müzikten sırasıyla dokunsalar ağlayacağım ve dal boylum adlı albümleri çıkardı. Yine 1995 yılında prestij müzikten yanık bir türkü adlı albümü çıkardı. Ancak asıl başarısını 1996 yılında Prestij Müzik’ten “omuz omuza” adlı albümü ile elde etti. Bu albüme adını veren omuz omuza adlı parçaya çektiği klip ile uzun süre listelerde birinci kaldı.

1997 ve 1998 yıllarında iki defa kral TV video müzik ödülleri dalında Türk halk müziği en iyi kadın sanatçı ödülünün sahibi oldu. 1998 yılında İdobay müzik’ten yalan adlı albümle sevenlerinin karşısına çıktı. 1999 yılında 26. Altın Kelebek ödülleri en iyi Türk halk müziği kadın solist kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Songül Karlı
Songül Karlı

2000 yılında TV dizisi olan “paşa baba konağı” adlı komedi dizisinde tv karşısına çıktı. 2002 yılında akbaş Müzik’ten “Bir Yana Adlı” çıkarmış olduğu albümün yanı sıra TV dizisi olan “Reyting Hamdi” de rol aldı. Ayrıca aynı yıl 8 yıl imam nikahlı yaşadığı Ergün Topaloğlu‘ndan ayrıldı. Davut Güloğlu’nun hem şoförlüğünü, hem de menajerliğini yapan Baykal Gümüş’le adı anıldı. Daha sonra Baykal Gümüş ile evlendi.

2004 yılında olan Akbaş Müsik’tn çıkardığı “Kaç bahar” albümünün ardından müzik çalışmalarına uzunca bir süre ara verdi.

2004 yılında Türkü Filmi adlı diziyle TV ekranlarına tekrar görünmeye başladı. 6 Ağustos 2006’da Baykal Gümüş’l olan evliliğinden Efe Furkan Gümüş adlı bir oğlu oldu.

2007 yılında Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Songül Karlı ile cumartesi programını sundu. 2008 yılında Baykal Gümüş’ten boşandı.

2008 yılında Fox TV’de başlayan evlendirme programı su gibi’yi sanatçı uğur Arslan ile birlikte sundu. 2010 yılında Fox TV’de yasemince adlı dizide rol aldı.

2012 yılında sunuculuğunu yaptığı evlendirme programında Metin Yüncü ile canlı yayında evlendi. 2013 yılında Fox TV’de ayşeyi seviyor adlı dizide kendi adıyla ekranda göründü.

2014 yılında kanatürk ekranlarında yeniden adlı programla karşımıza çıktı. 2015 yılında show TV’de bugün yılzdız benim adlı programda da yer aldı. 2016 yılına kadar uzun süre birlikte program yaptığı Uğur Arslan Seda Sayan’l program yapmaya başlayınca, evlilik programı macerasını tek başına sürdürmeye karar verdi. Acun Ilıcalı’nın satın aldığı TV 8 kanalında Songül Karlı ile evlilik yolunda adlı programı sundu. Ancak program kısa süre sonra reytinglerde istediği sonucu elde edemeyerek yayından kaldırıldı.

Ancak Songül Karlı programının yayından kalkma sebebini “evlilik programları artık amacı dışına çıktı RTÜK kurumuna olan saygımdan” şeklinde açıkladı.

2017 yılında altı yıllık eşi Metin Yüncü’den tek celsede boşanan Songül Karlı biten evliliği hakkında şöyle konuştu: “Değeri milyonTL’yi bulan 17 dönümlük arsasının gizemli bir şeklinde elden çıkarıldığını ve arsanın akıbetini bilmediğini söyledi.” Ayrıca Güzel Yıldız röportajında Metin Yüncü’den hamile kaldığını ancak hamileyim dediğinde sevinmediği için çocuğu aldırdığını açıladı.

Ünlü yıldızın şu sıralar müzik piyasasına tekrar döneceği hakkında haberler magazin basınında sıkça yer almaktadır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.