Stephen Hawking’in kıyamet teorisi


Prof. Dr. Stephen Hawking, İngiliz fizikçi, evrenbilimci, astronom, teorisyen ve yazar.  Kıyamet Teorisi” ve “Evrenin Sırrı Teorisi” Stephen Hawking’in ses getiren ve ilgi uyandıran, iki esrarengiz teorisidir. “Bilim ilerleme kaydetmeli ve yaşanacak yeni bir gezegen bulunmalı” diyor ve ekliyor; “İnsanlık başka gezegenler keşfedemezse dünyayla birlikte 800 yıl içinde yok olacak.”

2000 – 2400 yılları arası

El Nino yüzünden iklim değişiklikleri olacak. İklim değişi,kliği sebebiyle sıtma ve tifo daha gelişmiş korkunç bir hal alarak insanlığın karşısına dikilecek. Kasırga ve hortumlar insanlığı kasıp kavuracak. Önümüzdeki 100 yıl içindeki ısı değişimleri bitki örtüsünü allak bullak edecek buzulların erimesi yer şekli yüzeylerinde önemli değişiklikler meydana getirip yerleşim yerlerini denizlerin dibine gömecek.

2400 – 2500 yılları arası

Stephen Hawking, yaşayan en önemli teorik fizikçi, matematikçi ve kozmolog (evrenbilimci) olarak kabul edilir.

Güney Yarım Küredeki şiddetli olumsuz değişimler sebebiyle Kuzey Yarımküre’ye kaçan insanlar göç savaşlarına sebep olacak. Çevre kirliliği tabii kaynakları kurutacak. Kuzey ve Güney kutbundaki korkunç dev buzul dağları eriyerek, karaların çoğu sular altında kalacak.

2800 yılları

Dünyanın atmosferi değişecek ve Dünya , Mars gibi sülfirik asit halini alacak, hiç bir canlı yaşayamayacak. Doğal, tabii afetler gibi görülen dünyanın bu yok oluşa doğru giden değişimlerini sebebi aslında insanoğlu. Otomotiv sanayinin gelişmesi arabaların sayısını artırmıştır. Bu da daha çok petrol kullanımı demektir. Nüfusunun hızla artması, insan ihtiyaçlarının daha çok, daha çeşitli hale gelmesine yol açmıştır. Bunların temelinde de yine bolca petrol kullanımı yatmaktadır. Sprey deodorantlarından tutun da araba egzost dumanlarına ve dev fabrika bacalarına varıncaya dek tüm bu kirli hava, atmosferi isli pisli hale sokup, güneş ışınlarının dünyaya çarpık çarpuk gelmesine yıl açmıştır. Çünkü atmosfer delinmiştir, yapacak bir şey yoktur, atmosferi iğne çaputla kapatmaya da insanoğlunun gücü yetmez.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.