Sütyen Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı?


Sütyenlerin kenarından çıkan ve gün içinde huzursuzluk verip canımızı acıtan teller, daha yeni alınmasına rağmen yamulmuş sünger destekler, kopmuş kopça yerleri ve hatta zamanla paslanmış iç teller maalesef ki her kadının baş belası. Hele bunlar hatırı sayılır ve fiyatça da daha cep yakan markalardan alınan sütyenlerin başına gelmişse durum elbette ki daha da sinir bozucu bir hal alıyor. Bu sorunların önüne geçebilmek ve eskime sürecini biraz daha uzatabilmek için yapılması gereken bir takım şeyler hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Aldığınız her ürünün olduğu gibi sütyenlerin de bir kullanım ömrü vardır. Ancak bunun uzunluğu ya da kısalığı yıkanma biçimi ile doğru orantılıdır. Sütyen çamaşır makinesinde yıkanabilir ama doğru ısı ve bir takım yöntemler kullanılmalıdır.

Makinenizin ısısı 30 dereceden fazla olmamalıdır yani bu tür çamaşırlar soğuk su ile yıkanmalıdır bu nedenle diğer iç çamaşırları ile yıkamamakta fayda vardır. Çünkü daha iyi temizlenmesi için sütyen haricindeki iç çamaşırları sıcak su ile yıkanmalıdır.

Yıkama sırasında sütyenlerin ezilmesinin ve şeklinde yamuklukların meydana gelmesinin engellenmesi için sütyenler direkt olarak makinenin içine konulmamalıdır. Yıkamaya atmadan önce içine su ve deterjanın girebileceği bez bir torbaya konulabilir ya da bu amaçla üretilmiş pazarlarda ve çeşitli marketlerde satılan sütyen yıkama tellerinden yararlanılabilir. Eğer bez bir torbaya koyacaksanız makinenizin içini başka kıyafetler ile doldurulmamaya özen gösterilmelidir. Çünkü yıkama sırasında kıyafetler ıslandığında ağırlaşarak sütyenlerinizin ezilmesine sebep olacaktır.

Ayrıca sütyenler makineye konulurken asla katlanmamalı ya da kırılmamalıdır. Zamanla bu sütyeninizin yumuşamasına ve ilk günkü rahatlığını yitirmesine neden olacaktır.

Bu tür ezilme ve tahribatlardan korunmak için sütyen teli daha kullanışlı ve kolay bir yöntemdir. Hemen hemen ilgili her markette oldukça düşük bir fiyata satılmaktadır. İçine bir ya da birkaç tane sütyeni yerleştirilip doğrudan makinenin içerisine konulabilir. Yıkama teli sert olduğu için ezilme ve bozulmaları önemli ölçüde engelleyecektir.

Eğer bu küçük ama önemli noktalara dikkat ederseniz çamaşırınızın kullanım ömrünü uzatacak ve ilk günkü kalitesini korumasına yardımcı olacaksınız.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.