Türkiye’nin En İyi Plajları


Türkiye’nin en güzel plajları

Ölü Deniz Plajı – Fethiye

fethiye ölü deniz
fethiye ölü deniz

Burası sadece ülkemizin değil, dünyanın da en ünlü plajlarından biri. Hava çok rüzgarlı olduğunda bile asla dalga görülmüyor. Denizin suyu her daim sıcak. Hem kum plajı hem de yeşillikler içinde olması burayı ayrıcalıklı yapıyor.

Kaputaş Plajı – Kaş / Kalkan

Türkiye’nin en güzel plajlarından bir diğeri de Kaputaş. Kaş ile Kalkan arasında olan Kaputaş Plajı, denize açılan bir kanyonun ağzında yer alıyor. Plaja karayolundan 187 basamak inerek ulaşıyorsunuz. Kanyondan gelen yeraltı sularından ötürü deniz suyunun bir parça serin olduğunu söyleyelim.

Kleopatra Plajı – Alanya

Sırada, Alanya yakınlarındaki Kleopatra Plajı var. Rivayete göre Mısır Kraliçesi Kleopatra burada denize girdiği için bu ismi almış. Mavi bayraklı Kleopatra Plajı, sarı kumları ve berrak deniziyle tanınıyor. Kıyıdan 7-8 metre açıldığınızda hala sığ olduğu için güvenli bir denizi var.

Phaselis (Faselis) Plajı – Kemer

Phaselis (Faselis) Plajı
Phaselis (Faselis) Plajı

Şimdi de Antalya’nın Kemer ilçesindeki Phaselis (Faselis) Plajı’ndayız. Burası Likya döneminden kalma bir antik kent. Bu nedenle yüzerken denizin içinde tarihi kalıntıları görüyorsunuz. Ormanla içiçe olması ise güzelliğine güzellik katıyor.

Kabak Plajı – Fethiye

kabak plajı

Türkiye’nin en güzel plajları listesine Fethiye yakınlarındaki Kabak Plajı ile devam ediyoruz. Burası Türkiye’nin saklı cennetlerinden biri. Plaj ismini, içinde bulunduğu Kabak Vadisi’nden alıyor. Aracınızı Faralya Köyü’ne park edip ormanın içindeki patikadan yürümenizi öneririz.

Ovabükü Plajı – Datça

ovabükü plajı

Datça Yarımadası’ndaki Ovabükü Plajındayız. Bu bölgede denize girilecek pek çok yer var ama bizim önerimiz kesinlikle Ovabükü. Kum ve çakıl taşlarından oluşan sahil genelde kalabalık olmuyor. Deniz çabuk derinleştiği için dikkatli olmakta fayda var.

Ilıca Plajı – Çeşme

ılıca plajı
ılıca plajı

Türkiye’nin en güzel plajları listesinde sıra Çeşme’deki Ilıca Plajı’nda. 3 kilometreye yakın altın sarısı kumsalıyla tam bir cennet. Çeşme’nin denizi genelde soğuktur ama Ilıca hariç. Yeraltından karışan termal suları bu plajı yüzmeye daha elverişli hale getiriyor.

https://jovdi.com/


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.