Uçuk Nasıl Geçer?


Uçuk Nasıl Geçer?

Uçuk genellikle dudakta meydana gelen bir rahatsızlıktır. Ancak insan cildinde uçul oluşumunun çeşitli nedenleri vardır ve bu nedenlerden dolayı uçuk tedavisi ve uçuk geçirme yöntemleri farklılık gösterir.

Uçuk Geçirme Yöntemleri

Kişinin dudağında meydana gelen uçuk eğer kronik bir hastalıktan dolayı oluşuyorsa vücutta kan, demir ve çinko gibi maddelerin eksikliği yeterli seviyeye getirildiği zaman uçuk kendiliğinden geçer. Uçuk oluşumu psikolojik ve stres gibi durumlardan dolayı oluşuyorsa eğer gevşeme taktikleri uygulanarak uçuklardan kurtulunur. Kişi vücudunda ortaya çıkan uçukların nedeni güneş ışınları olabilir. Bu durumlarda güneş koruyucu kremler kullanılarak uçuklar geçirilebilir.

Kişiler uçuktan kurtulmak için bir takım besinler tüketme yolunu deneyebilir. Bu anlamda uçuğa iyi gelen ve kısa sürede uçuk geçirmekte etkili olan besinler arasında siyah çay, süt, sarımsak, domates, aloe vera kremi, misket limonu, bal ve sirke gibi besinler bulunmaktadır. Bu besinlerden içilebilir olanları çay şeklinde içilerek, sürülebilecek durumda olanlar ise uçuk olan bölgelere sürülerek uçuk durumundan kurtulunur. Ancak uçuk oluşumuna neden olan etmenler göz önünde bulundurularak tedavi sürecine buna göre devam edilmelidir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.