Uykuda Yüzde Oluşan İzler Nasıl Geçer?


Uyku gün içinde yaşadığınız tüm endişe, sıkıntı ve güvensizlikleri birkaç saatliğine bir kenara bırakabileceğiniz bir zaman boşluğuydu. Ancak yaşlandıkça bu durum değişir. Artık bir de yan yattığınızda yüzünüzde giderek artan kırışıklıkları düşünmeniz gerekir. Bir kaç basit önlemle, uyku esnasında kazandığınız kırışıklıklarınızı azaltmanız mümkündür.

  1. Sırtüstü uyumayı deneyin. Bu, yan yattığınız için oluşan uyku kırışıklıklarını yüzünüzden uzak tutmanın en kolay yoludur. Herkesin alıştığı bir uyku pozisyonu olduğundan, bunu değiştirmeye çalışmak aslında pek de işe yaramayabilir.
  2. Pamuk yastıklardan kaçının. Pamuk yastıklar, yüzünüzde daha sonra uyku kırışıklıklarına sebep olan buruşukluklar oluşmasına sebep olurlar. Bu kırışıklıkları önlemek için sünger veya köpük yastık kullanmaya çalışın.
  3. Saten ya da ipek yastık kılıfı tercih edin. Yine, kırışıklığa sebep olan pamuk yastık kılıflarından kaçının. Saten ve ipek yastık kılıfları buruşmazlar.
  4. Kırışık karşıtı bir yastık alın. Faydaları kanıtlanmamış olmasına rağmen, kırışık karşıtı yastıkları denemek isteyebilirsiniz. Bu yastıklar özellikle kumaşa eklenen bakır iyonlar sayesinde kırışıklıkları azaltmak için tasarlanmıştır.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.