Üzüm Çekirdeğinin En Çok Bilinen Yararları


Diş Eti Kanaması
Özellikle dişleriniz fırçaladığınız zaman en ufak bir hareketinizde diş eti kanaması yaşıyorsanız çözümünüz üzüm çekirdeği olabilir. Üzüm çekirdeği, diş eti kanamalarına iyi gelerek sorunun yaşanmasını en aza indirir.

Yaşlılık Belirtileri
Hiçbirimizin kaçamayacağı bir gerçek son olan yaşlılık dönemini engelleyemesek bile etkilerini en aza indirmemiz mümkündür. Üzüm çekirdeği ile vücuttaki hücrelerimizin onarılmasını sağlar, uzun yıllar daha genç  görünebiliriz.

Göz sağlığı
Üzüm çekildeği, içerdiği bileşenler sayesinde göz sağlığının korunmasın a önemli ölçüde yardımcı olur. Katarakt riskini azarltır, görme kalitesini yükseltir.

Damar Sağlığı
Üzüm çekildeği damarların kollajen dokusunun korunmasına yardımcı olur. Damarların daha sağlam olmasını sağlar, damar sertliği ve damar sertliği ile gelişen birçok hastalığın önüne geçilmesine katkıda bulunur.

Kanser Riski
Yüksek bir antioksidan özelliği olan üzüm çekirdeği sayesinde meme, prostat, akciğer ve mide gibi birçok kanser türünün önlenmesini sağlar. Yapılan birçok araştırmada üzüm çekildeğinin hastalık hücrelerinin büyümesini engellediği kanıtlanmıştır.

Saçların Canlılığı
Saçlarınızda koparak dökülme sorunu yaşıyorsanız üzüm çekirdeğine başvurabilirsiniz. Üzüm çekirdeği saçların dökülmesine engel olarak sağlıkla uzamasına yardımcı olur.

Cilt Güzelliği
Hücre onarımında oldukça etkili olan üzüm çekirdeği, cildin kısa zamanda iyileşip güzel bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Ciltteki sivilce, akne, kılcal damar görünümü gibi problemlerin azalmasını, cildin nemlenmesini sağlar.

Kan Yapıcı Özelliği
Halk arasında kansılık adı ile bilinen anemi rahatsızlığı üzüm çekirdeği ile çözüme kavuşabilir.Üzüm çekildeğinin kan yapıcı özelliği ile anemi ve etkilerinin en aza inmesine yardımcı olur.

İltahaplanma
Üzüm çekilrdeği iyi bir antioksidan ve iltihap sökücüdür. Bu özellikleri sayesinde birçok enfeksiyonun iyileşmesine yardımcı olur. Romatizma, kireçlenme, egzaman, sinüzit, idrar yolu enfeksiyonları gibi birçok problemi üzüm çekirdeği ile iyileştirmem mümkündür.

Yukarıdaki yazılı maddeleri uygulamadan önce doktorunuza danışmayı unutmayınız.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.