Uzun süren dostlukların 7 özelliği


Her şeyin geçici ve sıkıntı verdiği günümüzde uzun süren arkadaşlıklarda yok değil. Uzun süren arkadaşlıkların yokluğu katran gibi dibi çöktürense ,varlığı ateşi gül bahçesi eyleyendir. Hiç bir yere zamanında yetişemediğimiz şu zamanlarda dostlarımıza zaman ayırmak değil zaman yaratmak gerekli.

Bir bakalım uzun arkadaşlık kuranların 7 özelliğine:

1- Hep destek tam destek: Yoldaş olmaktır, yolcuyu yoldan daha çok sevmektir, yeri geldiğinde desteğini ailenizden daha çok olandır.

2- Dostluğunuz yeni arkadaşlıklarıda etkiler: Arkadaşlığın tanımını arkadaşlarınızdan etkilenerek çıkarırsınız. Eğer sağlam bir dostluğunuz varsa dostluk tanımınız da güven verici olur. Eğer dostluklarınızda hayal kırıklarınız varsa umutsuz bir dostluk tanımınız vardır artık.

3- İhtiyaç duyulduğunda oradadırlar: Dostunu ağlayarak sizi aradığında artık sizin için önemli tek şey onun yanında, fiziksel olarak yanında olmak ve o akşam ki bütün planlarınızı iptal edecek durumda olmanızdır.

4- Hesapsız paylaşma: Sağlam dostluklarda ne çek karşılıksız çıkar ne de çekin üzerinde bir rakam yazar.

5- Bağışlarlar: Af dilemeye bile gerek yoktur. Her iki tarafta bilir ki mutlak bağışlanacaktır, eğer sorun varsa beraber olduklarında açıkça paylaşılacak. Gerekirse kavga edilecek ama o sorun orada mutlaka çözülecektir.

6-Karşılıklı dürüstlük: Kesinlikle aşktan daha asil bir ilişkidir dostluk. Aşkta karşılıklı sevme sevilme olayı varken dostlukta hem karşılık yoktur, hemde bütün yaşanılanlar saf bir dürüstlüğe dayanır.

7-Hayatından çekip gidememek: Anılarının çoğu ortak olduğu için, geçmişteki yaşantıların unutulamadığı için birbirinin hafızasıdır dostluk. Hem beraber yaşanılan anlarda şahit yoksa ne işe yarar o yaşantı.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.