Vatikan’ın Sırları


Vatikan dünyanın en küçük devleti ama Asya’nın Afrika’nın ücra köyündeki bir papaz bile papaya bağlı, dolayısıyla tüm dünya siyaseti üzerinde etkileri var. Vatikan derin bir kuyudur ve içerisine girildiğinde çok fazla bir şey bulabileceğimiz hatta şaşıracağımız dünyanın en gizemli sırları olduğunu bildiğimiz bir yapı. Vatikan 2000 bin yıldır etkin ve tarihinde imparatorlukları dize getirmiştir. Sanata, felsefeye, ticarete kadar tüm sektörün içerisinde olmuş bunları yönlendirmiş bir kurumdur. Vatikan dini olmaktan ziyade siyasal bir yapıdadır ve seks skandalları ile ünlüdür.

Vatikan’ın 450’ye yakın üniversitesi, 1000’den fazla koleji, 2.5 milyon rahibesi ve rahipleri, bankası olan bir yapıdır.

Tarihte kadın papa var mı?

vatikan

Resmi kiliseye sorduğumuzda bu protesyonların uydurmasıdır derler. Batıya baktığımızda tiyatrolarda kadın papa oyunları oynanmıştır, kitaplar yazılmıştır, kilise tarihçileri 8. Joan adında kadın papanın miladı 850 li yıllarda yaşadığını yazarlar.

İngiliz kökenli olan Joan 9 yaşına girdiğinde erkek elbiseleri giyiyor, erkeksi bir kız. Daha sonra felsefe öğrenmek için Atina’ya gidiyor, orada tarikatlara gidiyor ve büyük bir çevre ediniyor ve gerçekten de erkek gibi davranıyor. Tahta çıktığında 2 yıl 5 ay papalık yapıyor. Erkek gibi gözüksede hizmetçisi ile aşk ilişkisi yaşıyor ve hamile kalıyor. Tören sırasında doğruyor. Orada kardinaller recm ederek öldürüyorlar. Daha sonra 8. Joan ismi ile başka bir erkek gelerek papalığa devam ediyor ve kadın papa listeden çıkartılıyor. Bu skandaldan sonra günümüzde papalar el yordamı ile muayeneden geçmektedir.

Vatikan’ın gizli arşivleri

Arşiv bir toplumun hafızasıdır, eğer bir milletin hafızası olmazsa devam edemez. Vatikan arşivine girdiğiniz zaman kaybolursunuz, kitaplığın uzunluğu 85 km’dir. Gizli arşivlere girilmesine günde 40 kişiye izin verilmektedir, arşive girebilmek için gerekli araştırmalar, referans mektupları yazılacak ve arşivde ne aradığınızı belirtmeniz gerekiyor.

Dünyanın bütün sırları bu arşivlerde, onların öğretisine göre; bu sırlar ahirette dahi ortaya çıkmaz.

Vatikan çok sinsi bir yapıdır

Vatikan çok sinsi bir yapıdadır, Vatikan’ın ajanları, cinayetleri, maf ile iş birlikleri vardır. Abdullah Öcalan, ermeni soykırımı gibi meselelerde Vatikan’ın elini bulabilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.