Yalancı Doğum Sancısı Nedir?


Yalancı Doğum sancısı anne adayının rahmindeki kasılmalarda meydana gelir gerçek Doğum sancısının egzersizleri olarak bilinir hamileliğin son üçüncü ayında başlar fakat bazı anne adaylarının hamileliğin ilk dördüncü ayında meydana gelebilmektedir. Anne adayı bunun gerçek sancı olduğunu sanabilir fakat yalancı sancılar düzensiz bir şekilde geldiği için anlaşılabilir normal bir doğum sancısı düzenli bir şekilde ve gittikçe artış göstererek gelir.

Yalancı Doğum sancısı bebeğin hareket etmesiyle düzelebilir fakat normal Doğum sancısında bebek hareket ettikçe daha çok şiddetle artış gösterir. 15 20 saniye arasında gerçekleşen sancılar yalancı sancılardır. Yalancı Doğum sancısı gerçek Doğum sancısındaki gibi acı vermez yalancı Doğum sancısı geldiğinde anne oturuyorsa uzanmalı ayağa kalmalı hareket etmelidir bol su içmekte iyi gelir ağrılar geçmiyorsa doktora bildirmeli ve hemen bildirmeniz gerekmektedir. Yalancı Doğum sancısının nedenleri cinsel ilişki, susuzluk, bebeğin hareket etmesi yada karın bölgesine darbe alınmasından ötürü olabilmektedir.

En önemlisi bu gibi kasılma durumlarında gerçek Doğum sancısı olsa bile panik yapılmadan tuvalete çıkılıp su içilmesi hareket halinde daha rahat hissediliyorsa hareket edilmeli tam tersi ise oturup uzatılmalıdır ılık su ile duş alına bilir önceden yaptığınız rutin bir rahatlama yöntemi uyguluyorsanız onu uygulayabilirsiniz nefes egzersizleri veya hareketler gibi sancılar da eşinizin veya bir yakınınızın yanınızda olması sizi dahada rahatlatıp sakinleştirecektir yalancı sancılar arttıkça ve Doğuma yaklaştıkça size yardımcı birinin yanınızda olması gerekmektedir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.