Yay Burcu Genel Özellikleri


Gezegeni : Jüpiter

Elementi : Ateş

Uğurlu Taşı : Turkuaz

Uğurlu Günü : Perşembe

Uğurlu Rengi : Mor

Zodyak’ın en güzel burçlarından biridir. Yay burcu hayatta rastladığımız en sevimli insanlardır. Her zaman pozitif ve dingin bir ruh haline sahip yay burcu ara sıra gergin olabilir. Yaylar şanslı insanlardır. Yaylar çevresine karşı çok duyarlıdır. Herkese karşı çok düşünceli davranır. Spor yapmayı çok severler.

İş Hayatı

Yay burcu dışa dönük ve sosyaldir. Organizasyon, halkla ilişkiler ve insan kaynakları gibi alanlarda çok başarılı olurlar.İş ve kariyer yaşamlarını çok önemserler. Akıllı yatırımlar yapar ve finansal gündemi sıkı takip ederler. Yay burçları, uzun saatler sıkılmadan çalışır, mesailerini esnetirler. Ofiste çalışan yaylar genelde en geç iş yerinden ayrılan olur.

Çalışmaktan yorulmaz, aksine yaşam enerjilerini çalışmaktan alırlar. Zekidir ve en zor durumla bile kolayca başa çıkar. Düzenli bir ortamda çalışmayı sever. Çalışma masası her zaman tertiplidir.  Yay burcu için, iş kariyer ikilemi vardır. Üretken olmasından dolayı, mesleğinde sürekli aynı yerde takılı kalmak yaylara göre değildir. Bir süre sonra bu durum performansını düşürür. Sürekli ilerleme ve daha üst kademelere terfi ihtiyacı duyar. Sportif yapısı ve spora olan merakından dolayı, çok iyi bir sporcu olabilir.

Aşk Hayatı

Yaylar mümkün olduğunca uzun süre bekar kalır. Tek korkusu bağlanmaktır. İlişkilerinde çok seçici davranır. Büyük bir aşkın hayalini kurar. Etrafında çok beğenilen bir kişidir. Arkadaşlarının çoğu ona gizlice aşıktır. Yaya aşık olmak diğerlerine benzemeyen bir maceradır. Güçlü bir yüreğe sahip ve açık fikirli olmalısınız. Ondan sonra mutlu bir aşk yaşamaya hazır olun. Eğer size bağlanırsa sizi çok mutlu edecek ve her şeyin üzerinde tutacaktır. Onunla birlikteyken kendinizi özel hissedersiniz.

Yay burcu çekici bir sevgili, yakın arkadaş ve sırdaş arar. Hepsini birden ister. Ona kendinizi kapana kısılmış hissettirmeyin. Asla sınırlamayın ve ne yapması gerektiğini söylemeyin. Yoksa en yakın çıkış kapısına koşacaktır. Onu güldürün. Espri anlayışınız onu elde tutmanıza yardımcı olur. Yay burcu sitemden nefret eder. Mümkün olduğunca şikayet etmekten kaçının. Bağımsız, aşka ayak uydurabilen ve kıskançlık yapmayan kişileri sever.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.