Yoğurt Maskesinin Cilde Faydaları


Bayanların en çok uyguladıkları maskeler acaba gerçek anlamda ciltlerine katkı da bulunuyor mu sorusu düşündürmüyor değil. Evet, bayanların yaptığı birçok maske yüze güzellik vermektedir. Fakat en güzel ve doğal olanı evde uygulanacak maske tarifleridir. İşte bunlardan birisi yoğurt maskesidir. İnanılmaz derecede cilde güzellik veren bu mucizevî gıdanın maskesi cildinize enerji veriyor.

Aynı zamanda sizi neredeyse 5 yaş kadar genç gösteriyor. Bilim adamları yoğurdun asırlardır bir mucizevî kür olduğunu savunurlardı. Evet, savunmaları gerçekten onların haklı olduklarını göstermektedir. Bunun için yoğurdun hem yerken hem de cilde sürerken inanılmaz güzellikler kattığını sizlere bildirmek istiyoruz.

Evinizde kolay bir şekilde uygulaya bileceğiniz bu maskeler sayesinde cildinizin inanılmaz derecede sağlıklı ve parlak olduğuna kendi gözleriniz ile şahit olacaksınız. O halde bu güzelliği yaşamak için hazır iseniz dediklerimizi harfiyen uygulamanızda yarar göreceksiniz. Şimdi sizlere yoğurt maskesinin cilde faydaları neler onlardan bahsedeceğiz. Bakalım bu mucizevî kür ile cilt nasıl hayat kazanıyor hep birlikte öğrenelim. Yoğurt maskesini kolay bir şekilde hazırlamak için size vereceğimiz malzemeleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Yoğurdu bir kaseye bir yemek kaşığı koyunuz. Yumurtanın sarısını ve beyazını ayırınız. Burada sivilceleri geçirmek için kullanılacak madde yumurta akıdır. Yumurtanın akını yoğurt ile iyice karıştırınız. Bu iki madde iyice karıştırıldıktan sonra gözaltı çevresine değmeyecek şekilde yüzün her tarafına masaj yolu ile sürülür. Daha sonra ince bir tülbent ile yüzünüzün hava almasını engelleyin ve bir düz zemine yatarak 15 dakika kadar bekleyiniz. Süre tamamlandığında artık yüzünüzü ılık sabunlu su ile yıkama vakti gelmiştir.Yüzünüzde oluşan güzelliğe inanamayacak hatta bazı sivilcelerin kuruduğunu göreceksiniz. Eğer sivilcelerden yana sıkıntınız fazla ise bunu hafta en az iki kere uygulamanızı öneriyoruz. Ayrıca yumurtanın akı cildin gevşekliğini azaltır. Sarkmış bölgeleri toparlayarak daha genç görünmesine katkıda bulunur.

Diğer yoğurt maskesi ise ile yapılan maskesidir. Yöntem hemen Hemen aynıdır sadece burada yoğurdun içine katacağınız bir çay kaşığı kadar karbonat ve iki damla taze limon suyudur. Bu karışım yüzünüzde var olan siyah noktaları azaltarak daha temiz, bebeksi bir cilde sahip olmanıza katkıda bulunur. Yoğurt maskesinin cilde faydaları oldukça çoktur. İçinde yüksek miktarda vitamin bulunmaktadır. Vitamin olan her şey sağlıklı ve güzellik iksiridir. Bu kolay maskeyi doğal bir yoğurt ve yumurta ile yaparak birçok pahallı kozmetikten daha etkili olduğunu görecek artık güzelliğinizi doğal yollar ile aramaya başlayacaksınız.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.