Yoğuşmalı kombi alırken nelere dikkat etmeliyiz?


Yoğuşmalı kombi: Turbo eşanjör sistemi ile atık gaz sıcaklığı düşürülerek yanma sonucu oluşan su buharının enerjisi sisteme geri kazandırması sonucu doğalgazdan kar edilmesidir ve tercih edilme sebebi de budur.

Yoğuşmalı kombiler ne kadar tasarruf yapar

Yoğuşmalı cihazlar günümüzde çevreci ve enerji tasarrufu olan cihazlardır. Bu cihazların kullanımı tavsiye edilir. Yoğuşmalı cihazlar teknolojisinden dolayı yüzde 15 ile yüzde 20 arasında ilave yakıt tasarrufu sağlarlar. (Kaynak: Kırıkkale Kombi servisi)

Yoğuşmalı kombi alırken nelere dikkat etmeliyiz

Yoğuşmalı cihazın çalışma prensibi önemlidir. Halk arasında tam yoğunlaşmalı ya da yarım yoğuşmalı olarak tabir edilen iki tip yoğuşmalı cihaz vardır. İki bu iki tip yoğuşmalı makina arasında yüzde 8’lik bir tasarruf yapılabilir. Yani tam yoğunlaşmalı kombi her zaman kullanıcıya kazandırır.

Gelecekte bu cihazlar yenilenecek kanunlara göre geçerliliğini koruyacak yarı yoğuşmalı cihazların yeni kanunlara göre kullanımlarına sınırlama gelecektir. Bu yüzden bugünden doğru tercih yapmak önemlidir. Aynı zamanda da yüzde 8’lik bir tasarruf sağlaması kullanıcı cezbetmektedir.

Cihazın çalışma prensibinden dolayı yoğunlaşma suyunun mutlaka bir gidere bağlanması zorunludur bu giderde mutfak ve çamaşır makinası gideri olmalıdır ve mutlaka kanalizasyona bırakılmalıdır. Yoğunlaşma suyu kanalizasyon dışından başka bir yere verilmesi yanlıştır ve çevreye zarar verir. Özellikle yoğuşma suyunun bağlantısına dikkat edilmelidir.

Yoğuşmalı cihazlardaki radyatör miktarı önemlidir. Genelde yoğunlaşmalı cihazlarda mevcut bir cihaz sökülüp yerine takıldığı zaman takılması hatadır. Cihazın çalışma özelliğinden dolayı radyatörlere giden suyun sıcaklığı daha düşüktür. Temel özellik ikisinin arasındaki verim farklıdır o yüzden bizler tam yoğunlaşmalı cihazların kullanılması daha iyidir.

Tam yoğunlaşmalı cihazlarda eşanjör yapısından dolayı ömrü daha fazladır aynı zamanda otomatik olduğu için verimi daha fazladır.

Kaynakhttps://www.merkezteknikkombi.com/


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.