Yüzde Terleme Neden Olur?


Yüz terlemesi nedenleri, sebepleri nelerdir, yüz terlemesi psikolojik bir durum mudur, aşırı yüz terlemesi nasıl önlenir, yüz terlemesi için krem, ilaç ve bitkisel çözümler, Yüzde terleme tedavisi gibi birçok sorunun cevabını bu makalenin altından yayınlayacak olursak;

Yüz terlemesi normal bir durum olmakla beraber genel olarak başka bir hastalığın belirtisi olmayabilmekte ve başka bir hastalık neticesinden oluşmayabilmektedir. Terlemelere neden olan sempatik sistemlerde bulunan fonksiyon bozuklukları neticesinde sempatik sistemin aşırı ve yoğun bir şekilde çalışması sonucu belli bölgeler üzerinde terlemeler meydana gelebilmektedir. Terlemeyi ayarlayan “sempatik sistem” aşırı bir şekilde hassas ve duyarlı bir sistemdir ve çok fazla çalışmaktadır. Bu sistemin aşırı çalışması sonucu vücut üzerinde çeşitli bölgelerde aşırı terleme meydana gelir bu durum sonucunda terlemelerin yoğun olarak görüldüğü yerler; el, yüz, bacak, vücut, bel, sırt bölgeleri başta gelmektedir.

Terleme
Terleme

Aşırı yüz terlemesi kişilerin sosyal hayatlarını kötü bir duruma sokabilmekte ve kişilerin sosyal aktivitelerinden de yoksun olmalarına neden olabilmektedir. Yüzde aşırı terleme kişilerin hayatlarında son derece etkili olabilir. Bu durum için geçici tedavi uygulanabilir geçici tedavi olarak kremler, losyonlar, botoks ve ilaç tedavisi önerilmektedir. Fakat geçici tedavi sonucunda oluşan terlemeler sadece zamanlık olarak engellenir sonradan tekrardan kendini gösterebilmektedir. Bir diğer tedavi yöntemi olan kalıcı tedavi ise “klipsli ETS tedavisi” dir. Bu tedavi sayesinde ter bezlerinin aşırı bir şekilde çalışmaları önlenir ve kişilerin ellerinde yüzlerinde kuruluk yaşatıp terleme oluşmasını sağlayacak durumların ortadan kalkmasını sağlamaktadırlar.

Yüzde Terleme Tedavisi

Klipsli ETS Ameliyatı

Klipsli ETS ile kişiler yüz terlemesinden çok basit ve zararsız bir şekilde kurtulabilmektedir. Uygulanmakta olan bu tedavi yöntemi ter tedavisindeki tek yöntem olarak bilinmektedir ve etkili bir yöntemdir. Tedavi gören bireylerin tamamına yakını tedaviyi uygun bulup memnun kalmışlardır. Bu tedavi yöntemi aşırı terleyen kişiler üzerinde son derece etkili olabilir ve kişiler hayal etmedikleri bir durum ile karşılaşabilmektedir. Uygulanacak olan bu ETS tedavisi sonucunda kişiler güven kazanıp rahatça dolaşabileceklerdir. Yüzde aşırı terleme kişileri çalıştıkları sırada rahatsız edebilmekte, işlerinde ve kişisel hayatlarında sıkıntılara sokabilmektedir.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.