Yüzdeki Yastık İzleri Nasıl Geçer?


Yastığınız ne kadar sert olursa, o kadar kırışığa sebep olacaktır. Uzmanlar kırışıklıklar için antimikrobiyel tüyleri olan, yumuşak yastıkların kullanılmasını önermektedir. Bu yastıklar, doğal olmayan çizgiler ya da kırışıklıklara sebep olmadan yüzünüze hızlıca uyum sağlayacaktır. Pamuk ya da diğer benzer emici yastık kılıfları da cildinizin kurumasına katkıda bulunabilir.

Uzmanlar saten ya da ipek yastık kılıfları almanızı önermektedir. Bu tarz kumaşlardan üretilen kılıflar kaygan olduğundan cildinize sürtünmezler. Bu kumaşlar ayrıca pamuğa kıyasla daha az emicidir ve cildinizdeki doğal yağların dağılmasına yardımcı olur.

Yan ve karnı üzerinde uyuyanlar düşünülerek tasarlanan yeni yastıklar çoktan piyasaya sürüldü. Bu yastıklar özellikle birleşen iki yarım ay gibi farklı şekillerde üretilmektedir. Aslında bu yastıklar uzmanlar tarafından estetik ameliyat sonrası iyileşme sürecinde olan kişilere tavsiye edilmektedir. Yastığın amacı, uyku esnasında kafaya destek verirken aynı zamanda hassas olan çene bölgesinden de baskıyı kaldırmaktır.

Diğer kırışık-karşıtı yastıklar biraz daha farklı şekillere sahip olmalarına karşın, hepsinin amacı yüzün kemikli bölgelerine destek sağlayarak yumuşak bölgelerindeki baskıyı azaltmaktır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.