Zehra İsminin Anlamı


Zehra, Arapça kökenli bir kız isimdir. Zehra’nın sözlük anlamı yüzü pek beyaz ve parlak olan kimse demektir. Peygamberimizin(sav) kızı Hz. Fatıma’nın(ra) lakabıdır (Fatımatüz Zehra).

Zehra İsminin Analizi

Z: Etrafınca tanınan, eğitimde ve işinde başarılı olan bir karaktere sahiptir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eder.

H: Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

R: Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

A: Olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünür.

Zehra İsminin Numerolojisi

Numerolojik analiz ismimizdeki her harfin alfabedeki sırasına göre karşılık gelen sayısal değerin toplanması ile elde edilir,

Zehra ismine ait numeroloji;

Z: 29
E: 6
H: 10
R: 21
A: 1
Zehra isminin numerolojik değeri: 67

Zehra Numeroloji Analizi

Çok çalışkan bir karaktere sahipsiniz. Girdiğiniz her işte en başarılı olmaya çalışıyorsunuz. Çok iyi bir arkadaş ve çok yakın bir dostsunuz. Etrafınızda güvenilir ve samimi bir insan olarak tanınırsınız. Maddiyata fazla önem vermezsiniz. Seyahat etmeyi seversiniz.

Zehra İsminin Özellikleri

Kendi çıkarlarından çok başkalarının çıkarlarını düşünürler. Bu sebepten dolayı çok dostları vardır. Fedakar ve aynı zamanda merhametlidirler. Bu kişiler iyi ebeveyn olabilirler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye severler. Yeni yerler keşfetmeye ve seyahat etmeye bayılırlar.

Zehra İsminin Kullanımı

Türkiye’de 235.011 kişi Zehra ismini kullanmaktadır. İstanbul’da Zehra isimli 40.636 kişi bulunmaktadır. Türkiye’de en çok kullanılan 139. isim Zehra’dır.

Zehra İsmi Caiz Mi?

Zehra ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir. Hz. Fatıma’nın yüzü beyaz ve parlak olduğundan kendisine Fatımatüz Zehra denmiştir. Bu nedenle ülkemizde bu isim bazen Fatma Zehra olarak da kullanılmaktadır. Zehra isminin anlamına ve özelliklerine bakıldığında konulmasında bir sakınca görülmemektedir.

Zehra isminin Osmanlıca yazılışı;

ظهرا


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.