Zeki İnsanların ortak özellikleri


Kalabalık içinde yalnızlık çekmeleri

Beşiktaş tribününde Fenerbahçeli olmaktır kalabalıklar içerisinde yalnız olmak, kendi kendini açık etmezler ve öyle dururlar bir şeyleri bekler gibi bir halleri vardır.

Toplum tarafından tuhaf olarak karşılanmaları

Zamanında Dünya dönüyor diyen bilim adamını nasıl idam etmek istedilerse, zeki insanlarıda toplum anlamadığı için ötekileştirir. Zeki adam kendini ispatlama çabası içerisinde olsa da sonradan anlar ki bununla baş edebilmek çok zordur. Bu yüzden toplum tarafından tuhaf karşılanır ve buna zamanla kendi de alışır.

Dağınık konuşurlar

Zeki insanlar konuşurken dağınık ve düzensiz konuşurlar, onu anlamak için çok dikkatli dinlemeli ve IQ seviyenizi yukarı çıkarmalısınız.

Az konuşurlar

Birçok şeyi konuşulacak kadar önemli bulmazlar. Karşıdaki daha lafın başında iken o çoktan ne demek istenildiğini anlamıştır, hatta o konuşmaya cevap verdiğini düşünmüş, karşısındakinin de ne diyeceğini hesap etmiştir.

Algı kanallarının açık, dikkatleri kuvvetli ve keskin olurlar

Çoğu kimsenin görüpte dikkat etmediği şeylere dikkat eder. Kalıplaşmış olaylar onlar için bir kalıp değildir asla. Her zaman geldiği bir yere ilk defa geliyormuş gibi gelme özelli vardır, bu da onların algısının açık ve kuvvetli olduğunun göstergesidir.

Üstün zekalı insanlar son derece inatçı yapılı kimselerdir

Başarısızlıkta asla yılmazlar ve asla pes etmezler. Düşünsenize, Edison ampulü bulmadan önce binlerce sefer deneme yapmıştır ve asla pes etmemiştir Sonunda da başarıya ulaşmıştır.

Dağınık olmaları

Mutfağa girdiğinde bir tabak makarna yapayım derken ortalığı savaş alanına mı çeviriyor. Kirli sepeti diye bir şeyin varlığından habersiz mi? merek etmeyin o insan çok zeki. Bilim adamları bile dağınıklık ve zeka arasında ciddi bir ilişki olduğunu söylüyor.

Yeni fikirler üretebilmeleri

Dünyada ki bütün yeni fikirler mutlaka çok zeki insanlar tarafından çıkmıştır. Yeni bir şey üretmek için ciddi bir düşünce gücüne ihtiyaç vardır ve bu özellikte sadece zeki insanlarda bulunur.

Sorgulama yeteneği gelişmiştir

Sıradan bir kelimeyi bile espiri malzemesi olarak kullanabilirler. “Yarın tatil” dediğinizde – Hadi ya Tat il mi olmuş? diye size soru sorabilir.

Enerjileri yüksektir

Özelliklerinden bir tanesi ise çok büyük fiziksel enerjiye sahip olmalarıdır. Bu doğuştan gelen bir enerji modellemesi olmayıp, tamamen kendini adepte ettiği konuyu tamamlamak için saatlerce çalışması gerektiği bilincine sahip olmasıdır. Bunun sonucu olarak da irade ve kalp koordineli bir şekilde enerjiyi temin için çalışırlar.erkek

Asosyaldirler

Duygusaldırlar duygusal olması da bunu bazen ifade etmekte güçlük yaşarlar. Hem duygusal hem liderlik ruhu dedik ama birde işin bu yönü var. Kendilerini ifade etmekte güçlük çekebilirler, akıcı konuşamazlar yada sosyal ilişkilerde problemler yaşayabilirler. Zekası ile ünlü fizikçi Albert Einstein’ın 6 yaşına kadar konuşamadığı ve insanlarla iletişiminin bozuk olduğu bilinen bir gerçektir. Şunu da söylemekte fayda var başlı başına insanlarla iyi iletişim kurmakta bir zeka göstergesidir fakat bu zeka dediğimiz şey tek yönlü değildir ve çeşitli kolları vardır sayısal zeka, sözel zeka, sosyal zeka ,duygusal zeka gibi.. Genel olarak zeki insanlarda iletişim sorunları ve asosyallik göze çarpıyor fakat bu aynı zamanda onların farklı zeka türlerinde o kadar da zeki olmadıklarını gösterebilir. Yada bu adamlar bilerek yüksek zekaya sahip oldukları için diğer insanlarla anlaşamıyor buda bir teoridir.


One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Zeki insanlar naziktirler ve gülümserler. Çünkü duygularını yoğun yaşarlar. Aynı zamanda doğal görünürler .Ve de çocukca bir yapıyla hareket ederler. Zeki insanların ortak özellikleri; Yaptıkları işi büyük bir ciddiyetle yaparlar.Aynı zamanda inatçı oldukları kesindir.Edison bile ampulü bulmayı binlerce denemiş en sonunda bulmuştur.